Witamy na stronie projektu „Wioska internetowa – kształcenie na odległość na terenach wiejskich"        
 "Komputery przyjechały" Głos Skierniewic 10.01.2008

KOWIESY Od kilku dni działa sala e-learningowa. Szybkie łącze internetowe i dobry sprzęt już znalazły amatorów. Każdy może liczyć na pomoc w obsłudze programów i sprzętu.
"Bezpłatne kursy dla każdego" Gazeta Krakowska 18.01.2008

W Sękowej dało się utworzyć jedno z pierwszych centrów edukacji na odległość tzw. wiosek internetowych. Projekt Fundacji Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia z Dąbrowy Górniczej oraz jej partnera - firmy Optoland - przewiduje utworzenie takich wiosek w 256 gminach wiejskich na terenie całej Polski. W województwie małopolskim powstanie 14, z tego aż cztery w powiecie gorlickim.
"Wieś Grabowa w sieci siedzi" Gazeta Wyborcza 18.01.2008

Pani Krystyna jest najstarsza w wiosce internetowej, ale inni internauci mają niewiele mniej lat Dawno przekroczyli pięćdziesiątkę. Wioska to sala w szkole podstawowej we wsi Grabowa pod Łazami zwana Centrum Kształcenia 15 stanowisk komputerowych podłączonych do sieci.
"Sieć programowa" Dziennik Zachodni 18.01.2008

Fundacja Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia z Dąbrowy Górniczej do końca czerwca utworzy w całym kraju aż 256 Centrów Kształcenia, średnio po 16 w każdym z województw. Znajdzie się w nich od 5 do 15 stanowisk komputerowych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt oraz dostęp do internetu.
projekt i wykonanie Ales