Witamy na stronie projektu „Wioska internetowa – kształcenie na odległość na terenach wiejskich"        
 Studia e-learningowe
2010-07-20 14:43:37
Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia nawiązała współpracę z dwoma uczelniami wyższymi, które oferują atrakcyjne kierunki studiów metodą e-learningu (distance learning), tj. Warszawską Wyższą Szkołą Ekonomiczną i Collegium Varsoviense. Ta forma kształcenia niezaprzeczalnie pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Związane jest to głównie z brakiem konieczności częstego podróżowania i wydawania pieniędzy na noclegi. Ten aspekt jest szczególnie istotny dla osób zamieszkujących tereny oddalone od ośrodków naukowych, o słabej infrastrukturze transportowej. Ponadto biorąc udział w kształceniu tą metodą, za pośrednictwem Internetu mamy dostęp do stosownych materiałów o każdej porze dnia. Możemy zatem lepiej rozplanować swój rozkład nauki, dostosowując go do swojego planu zajęć i obowiązków. Ponieważ aktualnie trwają nabory studentów na studia wyższe, a oferta ww. szkół jest atrakcyjna zarówno pod względem finansowym jak i merytorycznym – ponadto zbieżna z oczekiwaniami i potrzebami osób korzystających z Centrów Kształcenia i Internetowych Centrów Edukacyjno-Oświatowych – przedstawiamy krótką propozycję ww. szkół.
POMOC DLA POWODZIAN
2010-05-28 15:34:45
W ostatnich tygodniach wiele regionów naszego kraju dotknęła powódź. Jej dramatyczne i katastrofalne skutki to tysiące ewakuowanych osób, podtopione lub niejednokrotnie całkowicie zalane gospodarstwa, domy, budynki użyteczności publicznej oraz setki rodzin pozbawione dorobku całego swojego życia, w tym dachu nad głową. W obliczu tej tragedii, Fundacja Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia, jako organizacja pożytku publicznego, zwraca się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla powodzian.
Podziękowanie za współpracę
2009-07-01 01:15:41
Podziękowanie za współpracę','Realizatorzy projektu „Wioska internetowa – kształcenie na odległość na terenach wiejskich”, tj. Fundacja Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia oraz Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Optoland S.A., składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom współdziałającym przy realizacji projektu, podmiotom współpracującym, dostawcom i innym osobom, dzięki którym projekt mógł być sprawnie i efektywnie zrealizowany.
Zaproszenie na konferencje promocyjne projektu
2009-04-23 11:28:48
Osoby zainteresowane realizacją projektu "Wioska internetowa – kształcenie na odległość na terenach wiejskich" serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w dwudniowych konferencjach promocyjnych. Już w maju przewidujemy organizację czterech konferencji na terenie kraju. Ich celem będzie przede wszystkim upowszechnienie założeń projektu, prezentacja postępów w jego realizacji oraz próba podjęcia dyskusji dotyczącej wykorzystywania utworzonej sieci Centrów Kształcenia.
projekt i wykonanie Ales