Witamy na stronie projektu „Wioska internetowa – kształcenie na odległość na terenach wiejskich"        
 Studia e-learningowe

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia nawiązała współpracę z dwoma uczelniami wyższymi, które oferują atrakcyjne kierunki studiów metodą e-learningu (distance learning), tj. Warszawską Wyższą Szkołą Ekonomiczną i Collegium Varsoviense. Ta forma kształcenia niezaprzeczalnie pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Związane jest to głównie z brakiem konieczności częstego podróżowania i wydawania pieniędzy na noclegi. Ten aspekt jest szczególnie istotny dla osób zamieszkujących tereny oddalone od ośrodków naukowych, o słabej infrastrukturze transportowej. Ponadto biorąc udział w kształceniu tą metodą, za pośrednictwem Internetu mamy dostęp do stosownych materiałów o każdej porze dnia. Możemy zatem lepiej rozplanować swój rozkład nauki, dostosowując go do swojego planu zajęć i obowiązków. Ponieważ aktualnie trwają nabory studentów na studia wyższe, a oferta ww. szkół jest atrakcyjna zarówno pod względem finansowym jak i merytorycznym – ponadto zbieżna z oczekiwaniami i potrzebami osób korzystających z Centrów Kształcenia i Internetowych Centrów Edukacyjno-Oświatowych – przedstawiamy krótką propozycję ww. szkół.

Szkoły kształcą studentów na wielu płaszczyznach oferując możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy. Ich celem jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą z powodzeniem konkurować na wymagającym rynku pracy w Polsce oraz Unii Europejskiej. Programy dydaktyczne uczelni są zgodne ze standardami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jak również gwarantują uznawalność dyplomów w ramach Europejskiego Obszaru Edukacyjnego. Kształcenie odbywa się na 12 kierunkach, w tym 4 inżynierskich. Oferta edukacyjna umożliwia uzyskanie dyplomów licencjata, inżyniera oraz magistra.

W ofercie szkół znajdą Państwo:

-      studia inżynierskie na kierunkach:
§  Informatyka
§  Elektronika i Telekomunikacja
§  Inżynieria Środowiska
§  Gospodarka Przestrzenna

-      studia licencjackie na kierunkach:
§  Administracja
§  Politologia
§  Socjologia
§  Ekonomia
§  Zarządzanie
§  Zdrowie Publiczne

-      dwuletnie magisterskie studia uzupełniające na kierunku: Zarządzanie

Na wszelkie Państwa pytania, wątpliwości, odpowie przedstawiciel naszej fundacji - p. Piotr Gnojczak, tel. 32 764 22 98 w. 37, e-mail: p.gnojczak@frapz.org.pl

projekt i wykonanie Ales